18 grudnia 2012

Kingdom Hearts 1.5 HD reMIX [Zapowiedź PS3] {Akcja, jRPG}
(0)
               W dzisiejszych realiach, kiedy deweloperzy prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych efektów wizualnych i dźwiękowych, kiedy każdy nowy tytuł ma nas czymś oczarować i zachwycić, jednocześnie zostawiając konkurencję w tyle, bardzo niewiele gier jest w stanie przetrwać próbę czasu. Zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzi okres dziesięciu lat. A tyle upłynęło właśnie od wydania pierwszej gry z serii Kingdom Hearts. Z tej okazji, aby odświeżyć tytuł i udostępnić go większej ilości graczy, studio Square Enix zdecydowało się na przygotowanie remake’u.               
W skład mającego zawitać na konsoli PS3 zestawu zatytułowanego Kingdom Hearts 1.5 HD reMIX wchodzić mają Kingdom Hearts: Final Mix, Kingdom Hearts Re: Chain of Memories oraz Kingdom Hearts 358/2 Days. Główną cechą łączącą zawarte w zestawie gry ma być odnowiona grafika – tekstury mają mieć większą rozdzielczość, modele będą dokładniejsze, a część animacji zostanie zmieniona i upłynniona.

                Final Mix to rozszerzona wersja pierwszej odsłony serii, dostępna dotychczas tylko w Japonii, na konsolę PS2. W stosunku do europejskiego wydania posiada ona dodatkową zawartość, w tym dodatkowego bossa i kilka przerywników filmowych. ReMIX ma wprowadzić kilka usprawnień do topornej jak na dzisiejsze standardy rozgrywki, upodabniając ją do tej znanej z Kingdom Hearts II.


                Re: Chain of Memories jest tak naprawdę remake’iem remake’u. Wydane oryginalnie na konsolę GameBoy Advance, Chain of Memories było grą karcianą, opartą na pomyśle dynamicznego przerzucania się z przeciwnikami kartami o różnych wartościach i wyprowadzaniu ataków na podstawie typów kart. Gra była bardzo dobra, jednak z racji malejącej dostępności platformy studio Square Enix zdecydowało się na stworzenie wydanej w 2008 roku konwersji gry na PS2. Ulepszona została grafika, która teraz odpowiadała tej z Kingdom Hearts 2, środowisko ukazane zostało w pełnym 3D, dodano odrobinę nowej zawartości. Przeróbka okazała się bardzo udana. W zawartej w Kingdom Hearts 1.5 HD reMIX wersji spodziewać możemy się głownie dalszych ulepszeń grafiki.


                Najciekawiej rozwiązano kwestię ostatniego zawartego w paczce tytułu, Kingdom Hearts 358/2 Days. Gra wydana była oryginalnie na konsolę DS i w związku z tym graficznie bardzo odstaje od reszty serii (na swoją niekorzyść). Nie może być więc mowy o bezpośredniej konwersji. Zamiast tego twórcy zdecydowali się na zrobienie z gry czegoś w rodzaju zestawu filmików, które, obejrzane od początku do końca, dadzą widzowi pełny obraz fabuły. Na potrzeby tego projektu wiele scen i potyczek obecnych w oryginalnej grze przerabianych jest na scenki w wysokiej rozdzielczości. W jednym z wywiadów z twórcą serii, Tetsuyą Nomurą, mowa była o zupełnie nowych fragmentach voice-actingu oraz około stu scenkach.


                Równocześnie z zestawem ukazać ma się Kingdom Hearts na PC. O tytule wiadomo niewiele, jedynie tyle że ma się opierać na systemie kart, nie wymagać znajomości serii oraz zawierać dużo opcji przystosowywania gry do preferencji grającego. Ze screenów można wnioskować że będzie to gra „społecznościowa”, w stylu przeglądarkowego the Settlers lub gier dostępnych w serwisie facebook.


                Kingdom Hearts 1.5 HD reMIX zapowiada się bardzo ciekawie. Jako wierny fan serii bardzo chętnie jeszcze raz przeżyję przygody Sory, zwłaszcza jeśli mają być ładniejsze i przyjemniejsze w sterowaniu. Z drugiej strony młodsi gracze, którzy dotąd nie mieli dostępu do wcześniejszych Kingdom Hearts oraz Ci, którzy nie zdecydowali się na zakupienie konsoli DS będą mogli spróbować i przekonać się, dlaczego seria ma tak wielu fanów na całym świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz