21 stycznia 2013

Royal Revolt [Recenzja Android, iOS] {Strategia}
(0)Ciekawe jak wielu z Was pamięta ten typ gry, w którym w czasie rzeczywistym wysyłamy swoje jednostki z jednego końca prostej mapy na drugi, mając za zadanie zniszczyć zamek przeciwnika, pokonując przy tym jego podwładnych. Nie przypominam sobie, aby którykolwiek z takich tytułów zdobył ostatnimi czasy rozgłos, może tylko w półświatku gier flashowych. Na Androidzie oraz iOS znajdziecię niezłą grę tego rodzaju, Royal Revolt.Założenia rozgrywki są proste – sterujemy księciem, który, misja po misji, chce odzyskać swoje królestwo. Pomogą mu w tym przywoływane na bieżąco, pędzące na oślep przed siebie jednostki, których mamy w grze cztery rodzaje. Brzmi standardowo, jednak dzięki dobrze pomyślanemu sterowaniu, gra się bardzo przyjemnie.


Royal Revolt jest rajem dla tych, którzy lubią wszelkiego rodzaju upgrade’y i content do odblokowywania. Za każdą z 42 misji otrzymamy złoto, które następnie wydamy na rozwój naszego herosa, jednego z typów jednostek lub wybranego zaklęcia. Tych ostatnich jest w grze aż 10, a każde zachowuje się zdecydowanie inaczej. W wir walki bierzemy ze sobą tylko dwa, trzeba więc wykazać się zmysłem strategicznym.


Wspomniany podział na krótkie misje jest rozwiązaniem dość popularnym na platformach mobilnych. Pozwala to na granie w każdej sytuacji, nawet jeżeli mamy do dyspozycji tylko kilka minut. Dodatkowo, każde starcie jest oceniane jedną do trzech gwiazdek, które, po zebraniu odpowiedniej ilości, odblokowują dodatkowe potyczki.


Bardzo mocną stroną gry jest grafika. Bajkowa, ale dopracowana i płynna, sprawia, że na ekran telefonu patrzy się przyjemnie i z uśmiechem na twarzy. To jedna z ładniejszych gier 3D na Androida, nie ma co prawda silnika z kosmosu, ale wszystko zostało ładnie zaplanowane i wykończone. Muzyka pasuje do konwencji, podobnie jak odgłosy zaklęć i krzyki wojowników.


Najbardziej problematyczny element gier mobilnych, mikropłatności i reklamy, został tutaj rozwiązany dość ugodowo. Ot, od czasu do czasu wyskoczy nam podczas ładowania banner, jednak zamkniemy go jednym kliknięciem w duży krzyżyk. Podobnie z opcjonalnymi zakupami – jeżeli akurat brakuje nam złota, gra łaskawie przypomni, że możemy uzupełnić skarbiec paroma miliardami za pomocą zaledwie kilku kliknięć i odrobiny gotówki. Nic agresywnego, a całość da się bez problemu przejść nie wydając ani grosza.


Royal Revolt to bardzo fajna, przyjemna dla oka gra, idealna na szybkie granie w autobusie czy w poczekalni. Nie jest to tytuł w żaden sposób przełomowy czy idealny, ale warto spróbować, szczególnie, że jest dostępny za darmo. Ten, kto postanowi wypróbować przygody małego księcia, na pewno spędzi z nimi kilka miłych chwil!

Plusy
Minusy
        ·         Przyjemna grafika
        ·         Podzielona na rundy rozgrywka
        ·         Nie nudzi się
        ·         Stopniowo dostajemy dostęp do     kolejnych jednostek i zaklęć
        ·         Nieagresywne reklamy
        ·         Darmowa
          ·         W sumie nic nowego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz