07 lutego 2013

Legends of Eisenwald [Zapowiedź PC] {Taktyczne RPG}
(0)        Zastanawialiście się kiedyś, co wyszłoby z połączenia taktycznej walki w stylu HoMM ze stylem graficznym Mount&Blade i realiami z The Guild II? Otóż, wyszłoby Legends of Eisenwald, najnowszy projekt studia Aterdux! Przyjrzyjmy się bliżej Legendom!

        Choć od premiery gry dzieli nas jeszcze sporo czasu, już teraz można wymienić co ciekawsze elementy gry. Najważniejszym z nich jest chyba walka. Choć przypomina ona starcia znane z serii takich jak King's Bounty, jest to tylko pozorne podobieństwo. Główną różnicą jest fakt, że naszych wojaków nie możemy przesuwać po planszy, a jedynie przemieszczać ich w pobliże jednostek wroga, według dość ciekawych zasad. Zupełnie zmienia to wrażenia płynące z rozgrywania starć i daje masę zupełnie nowych możliwości taktycznych!

Podobieństwo do serii Heroes of Might and Magic jest tylko powierzchowne

        Inną ciekawostką jest system rozwoju naszego oddziału. Żołnierze zdobywają kolejne poziomy, a co jakiś czas możemy ich "ewoluować", przechodząc wyżej na którejś z gałęzi drzewka rozwoju! Pomysł jest dobry i nieźle zrealizowany, dzięki czemu naprawdę mamy ochotę rozwijać naszych podopiecznych!

Po mapie poruszamy się na zasadach znanych z King's Bounty

        Styl graficzny, jak już wspomniałem, kojarzy mi się najbardziej z grą The Guild II. Nie jest to fantastyka, a bardziej próba odwzorowania średniowiecznych realiów. Udana próba, bo już teraz grafika zachwyca, modele są szczegółowe, a krajobrazy ciekawe!

Drzewka rozwoju postaci są ciekawe i rozbudowane

        Na pełną wersję Legends of Eisenwald przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak już teraz gra wydaje się niezwykle ciekawa! Mimo wielu nieukończonych jeszcze elementów, zachwyca klimatem, ciekawymi pomysłami oraz niecodziennym systemem walki. Jestem przekonany, że kiedy ten ambitny projekt dotoczy się do końca, przysporzy studiu Aterdux niezłego rozgłosu! Na razie jednak pozostaje nam czekać na otwarcie wrót do cudownej krainy Eisenwald!

        Jeżeli gra wydaje Wam się ciekawa, wejdźcie TUTAJ i dajcie jej szansę głosując w programie Steam Greenlight!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz