25 kwietnia 2013

Relacja Grojkon 2013 [Na Żywo!]
(1)          Już jutro rusza ogólnopolski konwent fantasy (i nie tylko) Grojkon 2013. Jako patron medialny, Kelevandos: Recenzje Gier przygotował dla Was parę niespodzianek. Pierwszą jest konkurs "Wiedzówka z gier komputerowych", który odbędzie się w sobotę o 21. Poza tym Ci, którzy na imprezę przybyć nie mogą, znajdą u nas relację na żywo, a w niej zdjęcia, miniwywiady oraz wrażenia naszych reporterów Kelevandosa i Pomara. Bądźcie z nami!
poniedziałek, 11:30


Już po konwencie, rozjechaliśmy się po kraju i nadszedł czas na podsumowanie i wnioski (oraz więcej fotek). Jesteśmy z imprezy bardzo zadowoleni, organizatorzy odwalili kawał świetnej roboty i nie ma chyba niczego, co można by im zarzucić. Podobnie uczestnicy - wszyscy zachowywali się odpowiednio (łącznie z dzieciakami z blogu dziecięcego :-) ) i nie było większych ekscesów. Największym problemem był chyba dojazd, ponieważ autobus w sobotę i niedzielę kursował niezwykle rzadko, ale tego nie ma jak zrzucić na orgów. Słowem - dobra robota!

Program był naprawdę bogaty, zróżnicowany i, raz jeszcze, dobrze zorganizowany. Można było pobawić się w symulatorze statku kosmicznego, zagrać w turnieju gier karcianych/planszowych lub wziąć udział w LARPie, a do tego cała masa podzielonych na bloki prelekcji. Podobnie stoiska, choć nie tak liczne jak na największych imprezach, zachęcały konwentowymi zniżkami i dobrym doborem towaru. No i ten artwork na koszulkach!

A Kelevandos? Cóż, wszyscy bawiliśmy się świetnie, staraliśmy się przeżyć jak najwięcej i się tym z Wami podzielić. Kilka rzeczy nam jednak nie wyszło, ponieważ to pierwsza tego typu impreza relacjonowana przez Kelevandosa. Najwięcej problemów przysporzyła strona techniczna (stąd rzadkie aktualizacje relacji i mała ilość zdjęć), jednak już nad tym pracujemy i kolejna impreza (a właściwie imprezy - Bebok i Magnificon) będzie już z naszej strony obsłużona profesjonalniej. Grojkon był świetnym doświadczeniem, z którego wyciągnęliśmy wiele wniosków. Dziękujemy organizatorom za zaufanie, uczestnikom za rozmowy oraz udział w konkursie, a Wam za śledzenie relacji. Do zobaczenia za rok, na Grojkonie 2014! 


niedziela, 10:00

Za chwilę rozpoczyna się ostatni dzień Grojkonu 2013! Choć krótkie, te 4h są po brzegi atrakcjami, warto więc było zostać do samego końca. Ekipa Kelevandosa ubolewa za to nad zwinięciem się sklepu z Pokemon TCG, które bardzo przypadło nam do gustu. A może by tak zorganizować polską ligę...? :-)

Początkowe wnioski z konwentu wyglądają mniej-więcej tak - po ogromnym wydarzeniu jakim był tegoroczny Pyrkon dobrze było pojawić się na czymś mniejszym, ale zorganizowanym bez skazy! Orgowie dawali radę, nie było żadnej większej wpadki (poza ilością koszulek, ale to jest chyba nieuniknione ^^), a uczestnicy dobrze się bawili, wnioskując po komentarzach.


***


sobota, 23:50

Już po konkursie! Frekwencja była niezła, pytania się spodobały, a uczestnicy świetnie się bawili (albo dobrze udawali ^^). Do tego, oprócz ufundowanych przez Kelevandosa gier rozdaliśmy również sporą ilość waluty konwentowej, dostarczonej przez organizatorów! Krótko mówiąc, konkurs się udał, a największą bodaj furorę zrobiło pytanie:

"Podaj możliwy zakres statystyki ATK pięćdziesiątociolevelowego Pikachu w Pokemonach pierwszej generacji."

Jutro ostatni dzień, oczywiście będziemy na imprezie do samego końca!


***

sobota, 15:15

Konwent trwa! Już po turnieju Pokemon TCG (wyniki pominiemy milczeniem), zrobiliśmy kolejne fotki (wkrótce), a plan konkursu przechodzi ostatnie szlify. Zapraszam wszystkich obecnych na konwencie do zaczepiania nas, dla pierwszych kilku osób, które nas rozpoznają, niespodzianka!


***

sobota, 10:45

Było troche problemów technicznych (stąd problemy ze zdjęciami), ale już wszystko opanowaliśmy i wracamy do relacjonowania konwentu. W dzisiejszych atrakcjach turniej Pokemon TCG, arena oraz masa mniejszych atrakcji, o których damy Wam znać. A o 21 - Kelevandosowy konkurs growy! Zapraszamy!


***

piątek, 20:15

Kelevandos już od dłuższego na Grojkonie. Konwent dopiero się rozkłada, ale już teraz widać, że gości będzie naprawdę sporo. Przed budynkiem rozbija się wioska namiotowa, a wewnątrz wystawcy zgarniają już pierwszych klientów. Wszystko przebiega spokojnie, zwłaszcza akredytacja, co jest przyjemną odmianą po Pyrkonie. Niżej znajdziecie link do facebookowej galerii:
***

piatek, 12:50

No i Zabrze. Teraz chwila odpoczynku u Kelevandosa w domu, a o 15 jedziemy do Bielska :-) Z innych wiesci, do pytan konkursowych dolaczyla kategoria Nightmare mode. Te kilka pytan rozlozy na lopatki najwiekszych znawcow gier! Spróbujecie swoich sil?***


piątek, 7:35


Ekipa Kelevandosa juz zapakowana do pociagu, Behemot (która na tym akurat konwencie realizuje sie w ramach animacji dla dzieci) spi na gosciu specjalnym konkursu, a Kele wymysla jeszcze wiecej pytan. Nastepny przystanek - Zabrze!


***

czwartek, 01:05

Koniec pakowania, przygotowywania niespodzianek i punktów programu. Idziemy spać, a jutro o 7 kierunek Bielsko-Biała!


[kliknij, aby powiększyć]***
czwartek, 20:30


W sumie nic konwentowego się nie dzieje, znaleźliśmy odpowiedni pociąg, zaplanowaliśmy trasę, a teraz dopinamy punkty programu na ostatni guzik. Macie jedno pytanie konkursowe, żeby nie było, że tacy tajemniczy jesteśmy:


Kirby, bohater serii gier o tym samym tytule, ma postać:


a) wieloryba
b) chomika
c) plazmy
d) duszka
***
czwartek, 18:00

Przygotowania idą pełną parą! Układamy ostatnie pytania konkursowe (z drobną pomocą kolegów z portalu Pixel Judge), pakujemy manatki i przygotowujemy jeszcze jedną niespodziankę dla konwentowiczów. Jaką? Nie zdradzimy, ale w ramach podpowiedzi wrzucamy poniższą fotkę ;-)


Grojkon 2013 relacja Kelevandos
[kliknij, aby powiększyć]

1 komentarz: