04 sierpnia 2013

Borderlands DLC: Claptrap's New Robot Revolution Atakuje Steam [News]
(0)


Wielu z Was pewnie już zauważyło, że na Steamie dzieją się dziwne rzeczy, powiązane z grą Borderlands DLC: Claptrap's New Robot Revolution. Tytuł ten pojawia się losowo na listach "ostatnio grane" wielu użytkowników, i chodź z pozoru wygląda jak DLC do pierwszego Borderlands, niekoniecznie nim jest. Pozwoliłem sobie poszperać w bazach danych Steama i oto, co udało mi się ustalić"


Borderlands DLC: Claptrap's New Robot Revolution Steam
Kliknięcie linku do "DLC" przeniesie nas na główną stronę Steama.
Rekord bazy danych dotyczący Borderlands zdradza wprowadzoną niedawno zmianę w liście DLC. Nowy wpis jest jednak duplikatem 4go z wydanych wcześniej DLC. Rekord tegoż duplikatu wskazuje na to, że przeszedł on różnorakie testy lokalizacyjne oraz że został zmieniony z Gry w DLC. Hierarchicznym rodzicem rekordu jest Borderlands. 

Ponadto, rekord zestawy o nazwie "Gearbox Comp" również wskazuje na niedawne zmiany, w tym dopisanie naszego tajemniczego duplikato oraz innej, nieznanej aplikacji.

Z programistycznego punktu widzenia, możemy mieć do czynienia z placeholderem nowego DLC do jakiejkolwiek gry (w tym BL2), jako że przepięcie rekordu pod inny tytuł powinno zająć nie więcej niż zmianę kilku numerów w bazie. Fortel mający na celu zmylenie graczy? Czy może po prostu porządkowanie rekordów starego już, bądź co bądź, tytułu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz